Kullanıcı Kılavuzu
arariders.com sadece üyelere özel bir sistemdir. Sistemi kullanabilmek için giriş yapmalısınız.

OMM'den geçmişte almış olduğunuz eğitimleri ve derecelendirmelerinizi görebilmek, katıldığınız eğitimleri anketlerle değerlendirebilmek, gelecekteki eğitimleri takip edebilmek ve online kayıt yaptırabilmek için giriş yapmalısınız. Lütfen giriş ekranından, size e-mail ile bildirilen erişim bilgilerinizi girerek tuşuna basınız. Eğer henüz sisteme üye değilseniz;

arariders.com ana giriş sayfasından, "Yeni Hesap oluşturmak için buraya tıklayın" link'ini kullanın. Yeni Kullanıcı ekranından, AD, SOYAD, TC KİMLİK NO, DOĞUM TARİHİ, EMAIL, KULLANICI ADI ve ŞİFRE bilgilerinizin tamamını doğru olarak girerek Üye Ol tuşuna basınız. Sisteme kayıt olabilmeniz için tüm bu bilgilerin girişi zorunludur. Sistem içinde bilgilerinizi düzeltmeniz mümkün olacaktır.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi daha sonra hatırlayabileceğiniz kolaylıkta, harf ve sayılardan oluşacak biçimde seçiniz.
Eğer şifrenizi unuttuysanız;

arariders.com ana giriş sayfasından, "Şifrenizi unuttuysanız buraya tıklayın" link'ini kullanın. Sisteme kayıtlı olduğunuz e-mail adresinizi girerek Gönder tuşuna basınız. Sistem otomatik olarak şifrenizi sıfırlayacak ve yeni bir şifre atayacaktır. Yeni şifreniz email adresinize gönderilecektir. Yeni şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra, hatırlayabileceğiniz bir şifre ile değiştirmeyi unutmayın.
arariders.com sisteminde sürücülerle ilgili tüm bilgilere Sürücüler alt menüsünden ulaşabilir ve güncelleyebilirsiniz.

arariders.com sisteminde rider tipi kullanıcılar, sadece kendi sürücü bilgilerini görüntüleyebilirler.

Bu nedenle, Sürücüler bölümünde yalnızca kendi kaydınız listelenecektir. Kaydınızın yanındaki Profil 'e tıklayarak Profil bilgilerinizin görüntülendiği sayfaya, History 'e tıklayarak Rider History raporunuza ulaşabilirsiniz.
Profil bilgileriniz 5 bölümden oluşur.

 1. Profil Resmi: Sisteme yüklediğiniz profil resminizdir. Eğer yüklemediyseniz, sizin için sistemin varsayılan rider imajı görüntülenecektir.
 2. Kişisel Bilgiler : Ad, soyad, tc kimlik no, cinsiyet, doğum tarihi, meslek, e-mail, motor marka ve model bilgilerinizden oluşur.
 3. İletişim bilgileri : Adres ve telefon bilgilerinizden oluşur.
 4. Acil Durumda Ulaşılacak Kişi : Acil bir durumda hakkınızda bilgi vermek için ulaşılacak kişinin adı, yakınlık derecesi ve telefon numarasından oluşur.
 5. Diğer Bilgiler : IAM ve OMM bilgileriniz ile bülten aboneliklerinize ait bilgilerdir.

Tüm bu profil bilgileri, özenle seçilmiş gereklilikteki bilgilerdir. Tamamının doğru olarak girilmiş olması sistemin sağlıklı çalışması için önemlidir.
OMM'den aldığınız tüm eğitim çalışmaları, derece ve sonuçlarıyla Rider History raporunda listelenir. Bu rapora, hem sürücüler listesindeki kaydınızın sağından History 'e tıklayarak hem de profil sayfanızdaki Rider History tab'ına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Profilinizi, profil sayfanızdaki Profil Düzenle tab'ına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Profil düzenleme sayfası;

 1. Kişisel Bilgiler
 2. İletişim bilgileri
 3. Acil Durumda Ulaşılacak Kişi
 4. Diğer Bilgiler
 5. Kullanıcı adı ve şifre
 6. Profil Resmi
bölümlerinden oluşur. Her bölümde ilgili alanları tam olarak doldurduktan sonra Kaydet tuşuna basarak kaydediniz.

Güncellediğiniz bilgileri, Profil sayfanıza giderek kontrol edebilirsiniz.
arariders.com anasayfası 4 bölümden oluşur. İstatistikler, takvim, anamenü ve çıkış menüsü...

Dashboard'un üst bölümünde renkli kutular içinde site istatistiklerini bulabilirsiniz.

Kayıtlı sürücü sayısı
Biten çalışma sayısı
Planlanmış gelecek çalışma sayısı
Katıldığınız çalışma sayısı

Gelecek çalışmalar ve Katıldıklarınız kutularına tıklayarak, bu çalışmaların listesini görebilirsiniz.
Dashboard'un alt bölümünde, planlanmış gelecek çalışmalar takvim üzerinde görüntülenmektedir. Katılmak isteyebileceğiniz eğitimleri görmek ve zaman planlamanıza yardımcı olabilmek için takvimi aylık, haftalık ve günlük görünümleriyle kullanabilirsiniz. Dashboard'un sol bölümünde menü yer alır. Menüden;

Sürücüler alt bölümünde profil bilgilerinize ve "rider history" raporunuza,
Çalışmalar alt bölümünde OMM eğitim çalışmalarıyla ilgili tüm işlemlere

erişebilirsiniz.
Tüm sayfaların en üst sol köşesinde logonun yanında adınızın yazılı olduğu yere tıklarsanız;

Profiliniz ve Çıkış butonlarını görebilirsiniz. Çıkış'a tıklayarak sistemden çıkış yapabilirsiniz.
arariders.com sisteminde çalışmalarla ilgili tüm bilgilere Çalışmalar alt menüsünden ulaşabilir ve güncelleyebilirsiniz.

Planlanmış, ileri tarihli çalışmalar listesidir. Çalışma kaydının yanındaki Görüntüle 'ye tıklayarak Çalışma Detayı sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Başvurma, Ödeme, Çalışma Değerlendirme vs Yorum Yazma işlemlerini Çalışma Detayı sayfasından yapabilirsiniz. Katıldığınız çalışmalar listesidir. Çalışma kaydının yanındaki Görüntüle/Yorum Yaz 'a tıklayarak Çalışma Detayı sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Başvurma, Ödeme, Çalışma Değerlendirme vs Yorum Yazma işlemlerini Çalışma Detayı sayfasından yapabilirsiniz. Planlanmış, ileri tarihli çalışmalar, takvim üzerinde görüntülenmektedir. Katılmak isteyebileceğiniz eğitimleri görmek ve zaman planlamanıza yardımcı olabilmek için takvimi aylık, haftalık ve günlük görünümleriyle kullanabilirsiniz. Çalışma Detay sayfasında, çalışmaya dair tüm bilgiler görüntülenecektir. Eğitim tipi, eğitmen, asistan, çalışma notları, tarihi, yapıldığı şehir, katılımcı sayısı ve katılım bedelini bu sayfada görebilirsiniz.

Çalışmanın temsili resmi altında, çalışmayla ilgili yapabileceğiniz işlemlere dair butonlar belirecektir.

 1. Başvurma: Eğer çalışmaya başvurma yeterliliğine sahipseniz, sayfada BAŞVUR butonu yeralacaktır. Bu butona tıklayıp, gelen sayfada onay vermeniz halinde çalışmaya başvurmuş olacaksınız. Başvurunuzun tamamlanması için, eğitmen ya da site admin'lerinden birinin başvurunuzu onaylaması gerekmektedir. Onay, tarafınıza e-mail ile bildirilecektir. Eğer çalışmaya başvurma yeterliliğine sahip değilseniz, bu kez BAŞVUR butonu yerine öncelikle almanız gereken eğitim bilgisi görüntülenecektir.
 2. Ödeme: Eğer çalışmaya başvurunuz onaylandıysa ve katılım bedeli gerektiren bir çalışma ise, sayfada ÖDEME butonu yeralacaktır. Bu butona tıklayarak, kredi kartınız ile çalışmanın katılım bedelini ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemleri SSL altyapısı ile Yapı Kredi POSNET üzerinde güvenli olarak gerçekteştirilmektetir.
 3. Değerlendirme: Eğer çalışmaya katıldıysanız sayfada DEĞERLENDİRME butonu yeralacaktır. Lütfen katıldığınız çalışmaları, bu butona tıklayıp gelen sayfadaki anketi doldurarak değerlendiriniz. Ankette belirttiğiniz görüşler derneğimizce özenle incelenerek, dikkate alınmaktadır.
 4. Yorum yazma: Eğer çalışmaya katıldıysanız sayfada Yorum Yazma opsiyonunuz açık olacaktır. YORUMLAR bölümünden çalışma ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilir ve paylaşılan yorumları okuyabilirsiniz. Yorumlar bölümünün altındaki Yorumunuzu yazın alanına yazarak ile gönderebilirsiniz. Yazdığınız yorumları düzeltemez ve silemezsiniz. Ancak özel durumlar için, site adminlerinden silme talebinde bulunabilirsiniz.